•  Občianske združenie ART SCHOOL Smižany a
    Základná umelecká škola, Námestie M.Pajdušáka 2, Smižany

vyhlasuje
    6. ročník celoslovenskej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby v kreslení a maľovaní ornamentov žiakmi a pedagógmi

SLOVENSKÝ  ORNAMENT MOJIMI  OČAMI  2024

DORUČENIE PRÁC do 18. 4. 2024 do ZUŠ Smižany

VYHODNOTENIE
    Tradícia tejto súťaže zaznamenala v našom regióne Spiš už šieste pokračovanie. Rok čo rok vidieť pokrok v nadobúdaní vedomostí, rozvíjaní zručností a umelecko-odborný rast jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti ornamentálnej výtvarnej tvorby. Práve preto vyslovujem môj obdiv všetkým, ktorí sa vo svojom voľnom čase venujú tomuto typu umenia a ornamentálnej tvorbe. Zvlášť oceňujem úsilie pedagógov, ktorí žiakov viedli k zapojeniu sa do súťaže  a pričinili sa o to, že sme mohli podporiť mladé výtvarné talenty z celého Slovenska. V prvom rade by som sa chcela najviac poďakovať súťažiacim a ich pedagógom, porotcom, partnerským organizáciám, z ktorých najviac ďakujeme Občianskemu združeniu Art School Smižany a zriaďovateľovi Obci Smižany, všetkým pedagógom výtvarného odboru ZUŠ Smižany na čele s vedúcim Mgr. Martinom Olejníkom za prípravu a realizáciu celej súťaže a slávnostného vyhlásenia výsledkov. Hovorí sa, že stav kultúry vždy bol a je odrazom aktuálneho stavu spoločnosti a umenie je povzbudením pre telo i dušu. Preto si vážim všetkých 166 zaslaných výtvarných prác, ktoré do súťaže prišli. Ďakujem pedagógom z 15 škôl, ktorí svojich zverencov na ceste za poznaním ornamentov podporujú. Veľmi teším zo stúpajúceho trendu zapojených umelcov do súťaže a verím, že sa nám opäť, aj v tomto roku, podarilo vzbudiť záujem o túto výtvarnú oblasť v školách na Slovensku. Už teraz sa teším na ďalšie pokračovanie v budúcom 7.ročníku tejto súťaže.
    Mgr. Marcela Maniaková
    riaditeľka ZUŠ Smižany

Dňa 25.04.2024 o 09:00 hod sa uskutoční v priestoroch Základnej umeleckej školy, Nám. M. Pajdušáka 2, Smižany slávnostné vyhodnotenie súťaže Slovenský ornament mojimi očami

Srdečne blahoželáme žiakom výtvarného odboru ZUŠ Smižany, ktorí sa zapojili do 6. ročníka súťaže