ART SCHOOL BAND tanečný orchester

Školská kapela art school band  vznikla v roku 2007 a je zložená výlučne zo žiakov našej školy.Jej zakladateľom bol pán učiteľ František Maliňák. Žánrové zameranie skupiny je veľmi pestré. Hrá skladby jazzové, swingové, popové,  ale aj rockové. Formácia vystupuje na školských koncertoch a rôznych mimoškolských kultúrnych podujatiach. V roku 2009 sa kapela odprezentovala novým programom na 5. výročí založenia školy. V roku 2013 hrali hodinový koncert na otváracom koncerte zahájenia Spišských výstavných trhov v Spišskej Novej Vsi. Od roku 2014 sú stálymi účastníkmi kultúrneho leta v Spišskej Novej Vsi a v Smižanoch.  V  2015 sa predstavili na  súťažnom hudobnom festivale „Kremnické laso".

Inštrumentálny základ kapely tvorí rytmická skupina v zložení: klavír a klávesové nástroje – Martin Ledecký, Hančáková Martina, František Maliňák, elektrická gitara – Ladislav Demko, Marián Mikolaj,DiS.art, Adrián Volák, basová gitara – Adrián Ondov, Harnišová Valéria, bicie nástroje – hosťujúci. Tato skupina je doplňovaná sólovými nástrojmi, ako je trúbka, saxofón - Peter Kováčik,DiS.art, ale aj sólovým spevom Jana Predovová, Zuzana Klingová, Lea Kunzová, Adrián Ondov, Andrea Butvinová, Mgr. Lucia Ondrová a žiaci speváckeho oddelenia . Pedagogickým vedúcim je Ing.Ladislav Demko DiS.art.

Viac vo fotogalériii 2015/ Art school band

Hymna Art school Smižany