Absolventské podujatia

Slávnostné vyradenie ABSOLVENTOV ZUŠ za školský rok 2013 - 2014

Absolventi ZUŠ Smižany  v mesiaci máj absolvovali  záverečné teoretické i praktické skúšky. V hudobnom odbore zvládli – absolventskú písomnú previerku z hudobnej náuky, hudobnú mozaiku z dejín hudby, rozbory skladieb, všeobecný kultúrny prehľad a praktické skúšky z nástroja. Absolventi výtvarného odboru obhájili svoje výtvarné práce, prehľad dejín z výtvarného umenia, odborné otázky z výtvarných techník. Absolventi tanečného odboru okrem projektov z tanečného umenia zvládli praktické skúšky z rôznych tanečných techník, i malé choreografie v tanečných zoskupeniach. Absolventi literárno-dramatického odboru predviedli pohybové etudy, dialógy, javiskovú divadelnú formu, ale i otázky z teórie divadla. Podmienkou ukončenia štúdia na I., II. stupni i štúdia pre dospelých je verejné vystúpenie každého absolventa.

V rámci „absolventského týždňa“ dňa 27.5.2014 absolventské podujatia otvorili verejnou výstavou žiaci výtvarného odboru. Všetci absolventi výtvarného odboru predstavili svoje panely prekrásnych výtvarných prác s použitím rôznych výtvarných techník - kresba, maľba, grafika, kombinované techniky, digitálna fotografia i dekoračné činnosti. Potom nasledoval absolventský koncert hudobného odboru, kde žiaci predviedli skladby svetových i slovenských skladateľov.

Druhý deň 28.5.2014 patrilo javisko  nežnostiam pohybu ako aj moderným, či spoločenským tanečným choreografiám, s ktorými sa predviedli žiaci tanečného odboru.

29.5.2014 sa predviedli žiaci LDO svojimi hereckými výkonmi v predstavení Federica Garcia Lorcu „Dom Bernardy Alby“.

30. mája 2014 sa v úvodnej časti predstavili absolventi hudobného odboru a potom nasledovalo  slávnostné vyradenie absolventov I., II. stupňa a štúdia pre dospelých. Súčasťou slávnosti bolo aj posedenie v spoločenskej sále Kultúrneho domu Smižany za prítomnosti rodičov a pedagógov. Z 51 tohoročných absolventov školy 14 úspešne absolvovalo prijímacie skúšky a boli prijatí  na stredné školy umeleckého zamerania.

Žiaci 4.ročníka, ktorí ukončili primárne umelecké vzdelanie, predviedli svoje vedomosti a zručnosti dňa 19.6.2014 v koncertnej sále ZUŠ za prítomnosti rodičov i rodinných príslušníkov.