XIII. MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL EUROMUSETTE – GOLDENTANGO

MLADÍ AKORDEONISTI

Každoročne sa žiaci akordeónového oddelenia ZUŠ Dezidera Štraucha v Smižanoch pod vedením p. uč. Oľgy Horáčkovej, DiS.art.,zúčastňujú na podujatí, ktorý získal medzinárodný rozmer, na podujatí plnom krásnej hudby, na akordeónovom festivale.

Vyhlasovateľom festivalu je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a umeleckým riaditeľom je prof. Miroslav Košnár, ktorého skladby pozná a hrá každý žiak a sú aj povinnými skladbami tejto súťaže. Tento ojedinelý festival premení vždy kúpeľné mesto Rajecké Teplice, ktorému patrí prívlastok „ perla severozápadného Slovenska „ na mesto akordeónovej hudby. Ide o vynikajúcu príležitosť predstaviť tento druh hudby i širšej verejnosti, hudby, ktorá určite rozžiari a prekvapí bohatosťou, virtuóznosťou a silou.

Tento rok, v dňoch 28. - 29. mája súťažili v  hre v 0 – tej kategórii naši najmladší akordeonisti, Sophia Alexandra Kuláková, ktorá sa umiestnila v bronzovom pásme a Michal Jasečko získal krásne strieborné pásmo. V II. kategórii sa Nikola Plutová a Petra Polláková umiestnili v striebornom pásme a v III. kategórii súťažila Jana Marcinková, ktorá si priniesla bronzové pásmo.

Počas festivalu nám spríjemnil chvíle akordeónový orchester  Akordeonika pod vedením p. uč. Mgr. Ota Mella z Bojníc.

Ďakujeme súťažiacim za úspešnú reprezentáciu a želáme všetkým radosť z hry a nadšenie do ďalšej práce.

Nech nás hudba spája a obohatí náš život!                                                                            Oľga Horáčková, DiS.art.

!