Menu

Kontakt

 • Základná umelecká škola
  Námestie M. Pajdušáka 2,
  053 11 Smižany

  Zriaďovateľ:
  Obec Smižany
 • +421 53 4297990

Počet návštev: 256777

Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Sobota 23. 9. 2017

Vitajte v Art school

Vitajte na stránkach  Základnej umeleckej školy Dezidera Štraucha  v Smižanoch. 

      V najväčšej obci na Slovensku v Smižanoch je základná škola, poskytujúca základné umelecké vzdelanie v štyroch umeleckých odboroch: hudobný odbor, literárno – dramatický odbor, tanečný odbor, výtvarný odbor.  V školskom roku 2016/17  ponúka škola priestor pre vzdelávanie celému spektru generácií, od detí predškolského veku v prípravnom štúdiu, cez školákov, študentov v prvom a druhom stupni základného štúdia, až po dospelých v štúdiu pre dospelých. Vieme  uvedomujeme si, že začať s umením nikdy nie je zavčasu ani neskoro a preto prijmite naše pozvanie na naše stránky, ako aj k nám osobne.  Na tejto stránke nájdete všetko, čo sa momentálne deje, bude diať, ale aj to, čo už máme úspešne za sebou. Veríme, že si našu stránku obľúbite a nájdete v nej dostatočné informácie o dianí v Základnej umeleckej škole Dezidera Štraucha.   

 Kolektív zamestnancov ZUŠ D.Štraucha v Smižanoch

cool Vaša Art school! 

Novinky

 • Oslavy prijatia  Ústavy Slovenskej republiky

  Ústava každého štátu predstavuje základný kameň jeho fungovania a jej poznanie by malo byť elementárnou súčasťou občianskej výbavy každého z nás. 

  Pred 25 rokmi poslanci Slovenskej národnej rady schválili 1. septembra najvyššie postavený právny predpis platný na Slovensku - Ústavu SR. Na nádvorí Bratislavského hradu boli počas celého dňa kultúrno-folklórne pásma a večer o 20:20 sa začal slávnostný galaprogram z vyše sto účinkujúcimi z celého Slovenska. Kancelária Národnej rady SR si tentokrát  vybrala šou ZEM SPIEVA. Pri tejto príležitosti 25. výročia prijatia ústavy RTVS odvysielala na Dvojke  3.9.2017 aj špeciálny program, v ktorom účinkovala aj detská spevácka skupina Šafolka a DĽH Oriešok. Oslavy boli veľkolepé, ponad budovu Národnej rady preleteli vojenské lietadlá, zasadol parlament spolu s vládou. Návštevníci z celého Slovenska si mohli pozrieť vojenskú či hasičskú techniku a zblízka sledovať ukážky policajných zásahov. Záver osláv ukončili salvy a ohňostroj, ktorý bol zážitkom aj pre členky Šafolky a Orieška. Okrem toho si deti  spolu z návštevníkmi z rôznych kútov Slovenska mohli prezrieť nádherné priestory Bratislavského hradu. Opäť nám bolo cťou zúčastniť sa takéhoto skvelého celoštátneho programu.

 • Hosťom festivalu „Na baňu klopaju“ v Banskej Bystrici bola aj ŠaFOLKa

  Po skončení prázdnin odštartovali Banskobystričania jeseň jubilejným 360. Radvanským jarmokom. Zúčastnili sa ho od 7. až do 10. septembra rekordné počty predajcov ľudovo-umeleckých výrobkov, uskutočnilo sa aj stretnutie rodákov žijúcich v zahraničí. Najväčšie podujatie v Banskej Bystrici, ktorého história siaha už 360 rokov dozadu, nezostala svojej povesti nič dlžné ani tento rok. Mesto Banská Bystrica pripravilo pestrý kultúrny program, v spolupráci s viacerými inštitúciami aj špecializované výstavy a zorganizovalo tiež stále sa rozširujúci trh ľudových remesiel. V rámci jarmoku sa uskutočnil aj 10. ročník medzinárodného detského festivalu „Na baňu klopaju“, ktorého sa zúčastnili detské folklórne súbory z Mexika, Poľska, Litvy a Slovensko reprezentovala detská spevácka skupina Šafolka a detská ľudová hudba Oriešok. Zakladateľka festivalu a zároveň vedúca strednej zložky DFS Matičiarik, PhDr.Zuzana Drugová, (programová manažérka Metodického centra pre Slovákov žijúcich v zahraničí pôsobiacej na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici)   a obdivovateľka ŠaFOLKy na margo festivalu povedala: „Galakoncert je prezentáciou slovenských tradícií na pôde mesta – aby sme ukázali to nesmierne bohatstvo, s ktorým v zahraničí vždy divákov aj organizátorov týchto festivalov nadchneme.“ A dodala: „Som veľmi rada, že sa náš festival stal pevnou súčasťou programu Radvanského jarmoku, veď udržiavanie našich tradícií prostredníctvom najmladšej generácie je dôležitá úloha. Pomáhame tak upevňovať naše korene, aby náš „strom“ tradičnej kultúry nevyschol.“ Perfektná organizácia festivalu, vynikajúca atmosféra preplneného námestia krajského mesta a množstvo nadšených detských divákov sediacich v prvých radoch, čakajúcich na ŠaFOLKu, zanechali na nás ako účinkujúcich nezabudnuteľné dojmy šťastia.

 • Aj DSpSk Šafolka prišla zablahoželať smižianskemu poľnohospodárskemu družstvu Čingov k ich jubileu. Nech sa i naďalej darí aspoň tak, ako doteraz, ak nie lepšie!

  http://www.snv.sk/archiv/?video=170911-3

 • Nástup žiakov do školy v novom školskom roku 2017/2018 je 4.septembra 2017 od 9,00 hodiny.

  Dňa 4.9.2017 v čase od 9,00 hodiny do 16,00 hodiny si môžu žiaci  vyzdvihnúť rozvrh hodín na nový školský rok v hlavnej budove školy na Námestí M.Pajdušáka 2 v Smižanoch.

   

  Termíny školských prázdnin v školskom roku 2017/2018

Novinky

Kontakt

 • Základná umelecká škola
  Námestie M. Pajdušáka 2,
  053 11 Smižany

  Zriaďovateľ:
  Obec Smižany
 • +421 53 4297990

Fotogaléria