Náš YouTube kanál

:

• Do 39. ročníka výtvarnej súťaže a následnej výstavy Vesmír očami detí sa zapojili aj žiaci výtvarného odboru ZUŠ Smižany. Organizátor okresného kola Múzeum Spiša z celkového počtu škôl 34, ktoré sa zapojili do súťaže, vybral na výstavu aj práce žiakov našej školy. Tie zároveň postúpili do celoslovenského kola. Srdečne blahoželáme týmto žiakom a pedagógom ZUŠ Smižany, ktorí ich pripravovali a prajeme im v celoslovenskom kole veľa šťastia:

1. Kategória – 0. – 4. ročník ZUŠ

Bojový vesmírny tanec

• podrobné informácie nájdete na tomto odkaze /https://zussmizany.edupage.org/blog9/

• podrobné informácie nájdete na tomto odkazehttps://zussmizany.edupage.org/text85/

• Riaditeľstvo Základnej umeleckej školy v Smižanoch oznamuje rodičom a žiakom, že poskytne na základe § 150 ods. 5 zákona č.245/2008 Z.z o výchove a vzdelávaní (školský zákon) riaditeľské voľno v Základnej umeleckej škole, Námestie M.Pajdušáka 2 v Smižanoch dňa 15.03.2024 (piatok) z organizačných dôvodov. Vyučovanie v tento deň nebude. Žiakom bude udelené riaditeľské voľno. Zamestnanci a pedagógovia sa v tento deň zúčastnia slávnostného galaprogramu pri príležitosti 20.výročia založenia školy o 17,00 hodine v Kultúrnom dome v Smižanoch. Vyučovanie bude pokračovať podľa platného rozvrhu hodín od 18.3.2024 (pondelok).

• Vedenie školy úprimne ďakuje všetkým žiakom, rodičom, zákonným zástupcom a v neposlednom rade všetkým učiteľom i nepedagogickým pracovníkom ZUŠ za vynaložené úsilie pre dosiahnutie čo najlepších výchovno-vzdelávacích výsledkov počas 20 ročného vzdelávania v Art school v Smižanoch. Škola vychovala viacerých tanečníkov, hudobníkov, spevákov, hercov i výtvarníkov a dala základné umelecké vzdelanie širokému okruhu občanov. Obrovské poďakovanie preto patrí v prvom rade učiteľom, za ich láskavú a obetavú prácu. Za ich trpezlivosť, ktorá je viac ako nutná pri učiteľskom poslaní, kedy z malého semienka vyrastie kvetina, ktorá teší, zdobí a vonia. Ďakujeme rodičom za ich podporu. Za podporu psychickú, finančnú a materiálnu. Bez nášho zriaďovateľa, ktorou je obec Smižany na čele so starostkou Mgr. Miroslavou Szitovou, PhD. ale aj bez predchádzajúcich starostov a vedenia obce, zamestnancov Obecného úradu v Smižanoch, Obecného úradu v Harichovciach, vedenia CZŠ Cyrila a Metoda v SNV a mnoho ďalších škôl, organizácií v obci i regióne, by sme nemohli pôsobiť a vytvárať vhodné podmienky k ďalšiemu rozvoju školy. Prajeme škole fundovaných pedagógov, inovatívnych umelcov, zapálených pre toto povolanie, vnímané ako poslanie. Želám jej, aby bola dielňou ľudskosti, studnicou plnou múdrosti a truhlicou tradícií a informácií. Nech je o ňu vždy záujem a nech jej absolventi šíria jej dobré meno po celom svete.

• Prajem Vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov a prázdnin od 28.03. – do 02.04.2024. Vyučovanie sa začína 3.4.2024.

• VÁŽENÍ RODIČIA A PRIATELIA ŠKOLY,

obraciame sa na Vás so žiadosťou o poukázanie 2 % (3%) zaplatenej dane z príjmov v

prospech Občianskeho združenia ART SCHOOL SMIŽANY, ktoré podporuje našu školu

morálne, materiálne aj finančne.

Tieto finančné prostriedky pre Vás nepredstavujú žiadne dodatočné náklady, pretože

pochádzajú z už zaplatených daní. Škole však môžu pomôcť na skvalitnenie výchovno-

vzelávacieho procesu, materiálno-technického vybavenia, príp. na uskutočňovanie

rôznych programov a projektov školy.